AzosilinGeri Dön

Azosilin

Tablet

Fako

Ampisilintrihidrat 500 mg, fenazopiridin HCI 50 mg

Ambalaj: 30tablet.Ampisiline duyarlı mikroorganizmalarınetken olduğu solunum sistemi, ürogenital sistem, deri ve yumuşak dokuenfeksiyonlarının tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Penisilin grubu antibiyotiklereve/veya sefalosporinlere karşı bilinen aşırı duyarlığı olanlardakontrendikedir.

Uyarılar: Penisilin tedavisi uygulananhastalarda ciddi hatta ölümle sonuçlanabilen anafilaktik aşırıduyarlık reaksiyonları bildirilmiştir. Ampisilinin gebelerdekullanım güvenliği kanıtlanmamıştır. Ampisilin anne sütüne geçer.Emziren annelerde kullanıldığında bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

Yan Etkileri: Glossit,stomatit, bulantı, kusma, diyare, psö-domembranöz kolit gibi gastrointestinal;eritem, makülopapüler kızartı, ürtiker, multiform ve bazan eksfoliyatifdermatit gibi dermatolojik; anemi, trombositopeni, trombositopenikpurpura, eozinofili, lö-kopeni ve agranülositoz gibi hematopoetiksistemi ilgilendiren yan etkiler izlenebilir.

İlaç Etkileşimleri: Ampisilin,allopurinol ile kombine edildiğinde cilt reaksiyonları gö-rülebilir.

Doz Önerisi: erişkinlerde hafif ve orta şiddetteki enfeksiyonlardagünde 2x400 mg, ağır enfeksiyonlarda günde 2x800 mg kullanılır.akut komplike olmayan gonorede 1600 mg tek doz halinde,1 g probenesid ile birlikte verilmelidir.Çocuklarda 12 saatte bir iki eşitdoz halinde 25-50 mg/kg/gün olarak verilmelidir.

 

Konu Etiketleri: azosilinYorum Ekle / Toplam Yorum: 0
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Kategoriler


Tümü Aç | Tümü Kapat

Web Site Anket

Web Sayfamızı Nasıl Buluyorsunuz?

Mükemmel
İyi
İdare Eder
Kötü
Berbat


Özel Ders almak ve özelders Vermek İsteyenlerin Buluştuğu Nokta.. ozeldersimiz.net evinizde özelders imkanı sunan, ankara, istanbul, bursa, adana, izmir, erzurum gibi birçok ilde özelders eğitimi vermeyi hedefleyen ve yine milyonlarca veriye sahip olan ozeldersimiz.net sayfamızda, ders videolari, eğitim sunuları, eğitim animasyonları, döküman deposu, rehberlik ,egitim kocu gibi bir çok alanda hizmet vermeyi ön planda tutan özeldersimiz sayfası kısa sürede büyük bir kitleye hitap etmeye başladı. Ankara özelders, izmir özelders, adana özelders, bursa özelders, erzurum özelders, alanya özelders